Much ado about... Shakespeare!

Η διευθύντρια σπουδών κα Ειρήνη Ζαχαρίου και οι διδάσκοντες στο Κέντρο Γλωσσών Ζαχαρίου σας προσκαλούν στο θέατρο της Ελληνογαλλικής σχολής Saint Paul, στις 5 Ιουνίου και ώρα 17:00 για να παρακολουθήσετε μία μαγική βραδιά αφιερωμένη στο Σαίξπηρ.

Οι μαθητές των A’, B’, C’ τάξεων θα πρωταγωνιστήσουν στα θεατρικά έργα Άμλετ, Ρωμαίος Και Ιουλιέτα, Όνειρο Θερινής Νυκτός, Πολύ Κακό Για Το Τίποτα και Η Στρίγκλα Που Έγινε Αρνάκι. Η A’ Junior θα μας εξηγήσει Γιατί Οι Σκύλοι Κυνηγούν Τις Γάτες Και Οι Γάτες Τα Ποντίκια από το ομώνυμο έργο της Ελένης Αντωνάκου και η B’ Junior θα μας ταξιδέψει σε ένα μυθικό βασίλειο όπου οι αθώες Πριγκίπισσες κινδυνεύουν από τις πονηρές Μάγισσες! Επίσης, στην εκδήλωση θα παρευρεθεί και το Ίδρυμα Ελπίδα που θα μας ενημερώσει για μία δωρεά ζωής.

Σας περιμένουμε όλους εκεί!