Βοηθάμε όλοι τη μικρή μας μαθήτρια Καλλιόπη

Αγαπητοί γονείς και φίλοι,

Γνωρίζετε ότι το σχολείο μας είναι κοινωνικά ευαισθητοποιημένο και σπεύδει σε βοήθεια πολλών συνανθρώπων μας που έχουν ανάγκη. Αρκετές φορές μάλιστα έχουμε ζητήσει τη συνδρομή σας είτε για να γίνετε δότες μυελού των οστών, είτε να φτιάξετε βιβλιοθήκη στο Χατζηκυριάκειο ίδρυμα είτε να βοηθήσετε φτωχά και άρρωστα παιδιά και έχετε ανταποκριθεί με μεγάλη αγάπη. Αυτή τη φορά δυστυχώς η μοίρα χτύπησε τη μικρή μας μαθήτρια της Β' class, Καλλιόπη Παύλου. Η αγαπημένη μας Καλλιόπη έπαθε βαρύ εγκεφαλικό πριν τις γιορτές το οποίο την καθήλωσε στο κρεββάτι με τετραπληγία. Μέχρι στιγμής έχει κάνει δύο επεμβάσεις και χρειάζεται τρίτη. Η κατάστασή της χρήζει δαπανηρής αποκατάστασης και λογοθεραπείας. Το σχολείο μας θα αγοράσει αναπηρικό αμαξίδιο μπάνιου σε πρώτη φάση και ότι άλλο χρειαστεί αργότερα. Όποιος από εσάς δύναται να συνδράμει, μπορεί να το κάνει στον παρακάτω ερανικό λογαριασμό:

GR0501719090006909161987557. Τράπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ. Όνομα:  Παύλου Καλλιόπη, Μαρία, Γεώργιος.

Σας ευχαριστώ από καρδιάς.