Actions speak louder than words!

Actions speak louder than words! Οι πράξεις είναι πιο ηχηρές από τις λέξεις!
Και εμείς είμαστε δάσκαλοι και άνθρωποι των πράξεων! Έτσι διδάσκουμε τις ξένες γλώσσες, με την πράξη και έτσι αλλάζουμε τον κόσμο, κάνοντας καλές πράξεις!
Και ναι, καταφέραμε να μαζέψουμε 245 βιβλία για το Χατζηκυριάκειο! Και δώσαμε 2 υποτροφίες! Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους μαθητές μας και τους γονείς τους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μου για βοήθεια με ενθουσιασμό. You are LEADERS! Με συγκινήσατε επίσης πολύ εσείς που την Κυριακή φέρατε τα παιδιά σας στο Ίδρυμα για να γνωρίσουν τα κορίτσια. Είστε υπέροχοι! Ευχαριστώ την κα Κατσιλιέρη, τη διευθύντρια του Ιδρύματος για το θεάρεστο έργο που επιτελεί και για την όμορφη υποδοχή που μας έκανε. Το Γιάνννη Κόνιαρη πρώην μαθητή μας και εθελοντή της #AIESEC για το παράδειγμά που δίνει. Ένα ακόμα μεγάλο ευχαριστώ στην κα Αγγελική Παππά του I love dyslexia για την πρόσκληση που μας έκανε να συμμετάσχουμε στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα #SOS4LoveProject και να προωθήσουμε στους μαθητές μας και την Πειραϊκή Κοινότητα τους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ. We love you! Συνέχισε να μας εμπνέεις!
Τέλος, αισθάνομαι ευγνώμων σε όλους για την υποστήριξη στην εκπαιδευτική μας προσπάθεια να αναπτύξουμε ολόπλευρα και ολοκληρωμένα την παιδική προσωπικότητα όπου το μυαλό και η καρδιά θα συνεργάζονται αρμονικά και αποτελεσματικά.
Καλό διάβασμα στα κορίτσια του Ιδρύματος. Η ευχή μας είναι να αγκαλιάσουν τη γνώση γιατί είναι δύναμη, να βάζουν στόχους και να δουλεύουν για να τους πετύχουν, να κοιτούν πάντα μπροστά και να μην φοβούνται τον κόσμο γιατί υπάρχει πολύ καλοσύνη εκεί έξω!